Tel. 00420 604 727 403
00420 603 538 752

Zpracování vlny jako bezva koníček

Displayed messages 1 - 7 of total 7
Oldest | OlderNewer | Newest

Daniela Linhartová  17.07.2006 - 09:22
Vážená paní,
z Vašeho příspěvku je zřejmé, že Vám jde o literaturu - rady v ČEŠTINĚ. V angličtině je jí totiž dost (mimo jiné ji také nabízíme).
V dnešní době se již znalost angličtiny stává (zejména v mladší populaci) běžnou.
O předení a zpracování vlny se také dost dozvíte z videokazety, ta je s českým dabingem.

Daniela Linhartová  20.11.2005 - 18:48
Vážený pane Eisenhamere,
dámského osazenstva na kurzech není třeba se obávat, zúčastnili se již i muži.
Co se týče literatury o zpracování vlny, tak v češtině o předení mi není známo, o tkaní existuje knih více, např. od Evy Wolfové a Zuzany Arsenjevové Tkaní. V angličtině jsou i knížky o předení, např. Anne Field - Ashford Book of Spinning. O tkaní jsou v angličtině pěkné knížky od Roweny Hart nebo od Betty Linn Davenport (o tkaní na stavech s pevným listem) a od Elsy Krogh a Anne Field o tkaní na vícelistových stavech.
Co se týče zimních kurzů, budou se konat v lednu v Buchově, aktualizované informace naleznete na našich stránkách - Kurzy.

ivo eisenhamer  17.11.2005 - 21:58
Při čtení Vašich příspěvků jsem dostal chuť také něco o zpracování vlny zjistit. Nejsem si jistý, zda bych byl přínosem v týmu přičinlivých tkadlenek, proto se na Vás obracím s dotazem po nějaké odborné publikaci, která se problematikou zpracování ovčí vlny podrobněji zabývá. Pokud neexistuje, poraďte prosím, kde se v průběhu zimy nějaký kurz koná.
Děkuji za každou radu.
Eisenhamer

Marie  10.02.2005 - 10:58
Milé absolventky a budoucí absolventky kurzů paní Linhartoné,všechny vás zdravím a musím reagovat na nové fórum. Je bezvadné , že něco takového vzniklo . Určitě bude sloužit pro předávání nových nápadů , zkušeností a případně i rad všem přadlenkám a tkadlenkám.
Já sama jsem byla na dvou kurzech ve Věcově a jsem naprosto nadšená. Už se teším na další jarní kurz.Tím , že se na kurzu sejdou lidé podobně "postižení" rukodělnými činostmi , vzniká bezvadná atmosféra a čtyři dny na kurzu vydají za týdem dovolené . Bezvadně si odpočinete a odpoutáte se od všech starostí a jenom myslíte na tkaní a předení.
Já sama mám zatím stav , ale jsem nadšená z každého výrobku , který se povede. Vánoce jsem pojala ve znamení šálů a můžu říct , že nejen obdarovaní , ale i já jsem měla radost , že dárky potěšily.
Všechny zdravím a těším se na další setkání - ať se vám netrhá nit.

Olga  09.02.2005 - 22:29
Milé tkadleny, přadleny a barvířky vlny(samozřejmě i tkalci, přadláci a barvíři), jsem ráda, že se s Vámi mohu setkat ve fóru a rozšířit tak okruh svých známých v tomto oboru. Nevěnuji se mu dlouho, ale moc mě baví. Nejdřív jsem se učila tkát na l denním kurzu u p.Linhartové v Praze. Potom jsem byla 4 dny na kurzu veVěcově na Vysočině, kde jsem se seznámila i s předením (tehdy jsem to brala jen "bokem"- s tím, že můj hlavní zájem je tkaní). Ale na tomto kurzu jsme se naučili také to, jak se zpracovává surová vlna - praní, česání, barvení a seznámili jsme se i s plstěním. Skoro vše, co jsem se ve Věcově dozvědela se mi hodilo hned po nárvatu domů, kde mě čekal neplánovaně pytel "smradlavé" (neodborně, jak už dneska vím)ostříhané vlny od známých. Okamžitě mě to "chytlo" a na dalším kurzu zpracování vlny pro pokročilé ve Věcově, už jsem se zajímala o předení.Dneska je to fajn pocit -vidět, co je z toho pytle "smradlavé" vlny dnes - bílá klubíčka příze, která bude ještě barvit.
Na všech kurzech se vytvořila pokaždé dobrá parta a doufám (určitě ne sama), že p.Linhartová připraví další "pokračovací"kurz. Mám pocit, že je pořád co se učit.
Zdravím všechny známé z Věcova i ostatní příznivce vlny
Olga


You must be logged for posting new messages!

© DALIN Praha s.r.o., tel.: 604 727 403, 603 538 752, +420 274 860 304
post address: Rezlerova 281, 10900 Praha 10      shop: Borivojova 73, Praha 3
Entrances: 6979542     e-mail: linhartova@dalin-praha.cz      webdesign: plinhart@dkm.cz