Tel. 603 538 752

Události

sobotu 14. června 2008 se v rámci pelhřimovského festivalu Pelhřimov - město rekordů dva týmy z České republiky poprvé v historii zúčastnily světové soutěže Back to Back Challenge (Ze zad na záda), pořádané od roku 1992.
Historie soutěže

Oba naše týmy soutěž dokončily, což je úspěchem již samo o sobě, a dosaženým časem se umístily na 7. a 8. místě na světě z celkového počtu 18 zúčastněných družstev, a zároveň to bylo v tomto roce 1. a 2. místo v Evropě!
Výsledky Mezinárodní soutěže Back to Back Challenge 2008 [PDF - 31,4 kB]

Tým č.1 ve složení Antonín Zeman - střihač, Jana Kiedroňová, Daniela Linhartová, Alena Rádlová, Ines Šťovíčková, Jana Stupková, Anna Tůmová a Marie Zemanová dosáhl času 8 hodin, 48 minut a 29 sekund.
Tým č.2 ve složení Milan Slunečko - střihač, Jana Klevcovová, Jitka Knězů, Daniela Linhartová ml., Miroslava Marešová, Jana Stupková ml., Eva Uxová a Iveta Zastoupilová získal čas 9 hodin, 43 minut a 42 sekund.
O co v této soutěži jde? Každý tým se skládá z jednoho střihače a sedmi přadlen - pletařek a jeho úkolem je v co nejkratším čase ostříhat ovečku, surovou vlnu spříst a uplést z ní svetr podle přesně stanoveného vzoru, to vše během jediného dne a bez pomoci elektrického náčiní. Stříhá se tedy ručními nůžkami, přede na klasických kolovrátcích a plete na jehlicích.
Až dosud se této výzvy účastnily týmy z řady zemí (Austrálie, Skotsko, Kanada, Japonsko, USA, Nový Zéland), naše týmy jsou první v České republice a současně první z kontinentální Evropy.
Nejlepší zatím dosažený světový čas v této soutěži je neuvěřitelných méně než pět hodin (pětihodinová bariéra byla prolomena australským týmem Merriwa v roce 2004), běžně dosahované časy jsou kolem 8 - 13 hodin.
Atmosféra soutěže v Pelhřimově byla úžasná a naše poděkování patří Svazu chovatelů ovcí a koz v ČR, Ing. Pavlu Vávrovi za neostříhané ovečky, pořadatelům z agentury Dobrý den, SET SERVISu za stylová trička, paní Ines Šťovíčkové za praktické zástěry, Ing. Pavlu Klevcovovi za skvělé zázemí, Richardu Ashfordovi a Kate Sherratt za pomoc v komunikaci s australskými organizátory, představitelům města Pelhřimov a Kraje Vysočina, kteří nás také přišli podpořit, divákům za povzbuzení, ale především všem soutěžícím, kteří jistě potvrdí, že jednoduché to rozhodně nebylo. Přesto se již těší a trénují na další ročníky.

Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov Ze zad na záda Pelhřimov

Přidáno 16.6.2008

© DALIN Praha s.r.o., tel.: 603 538 752, +420 274 860 304
sídlo (poštovní adresa): Rezlerova 281, 10900 Praha 10      prodejna: Bořivojova 73, Praha 3
Přístupů: 10097385     e-mail: linhartova@dalin-praha.cz      webdesign: palin8@post.cz
Další položky menu Události